Космічний телескоп «Джеймс Вебб» повністю поновив наукову роботу після того, як деякі його інструменти переводили у безпечний режим через збій у системі керування орієнтацією обсерваторії. Через поламку телескоп на кілька днів припиняв спостереження. Про відновлення наукових спостережень повідомляє на своєму сайті NASA.
Що сталося?
Космічний інфрачервоний телескоп «Джеймс Вебб» поновив свою роботу після того, як брав кілька пауз у спостереженнях в період між 7 та 20 грудня. На такий крок команда телескопа була вимушена піти через збій у системі керування орієнтацією «Джеймса Вебба», що необхідна для наведення обсерваторії на цілі. Як пише NASA, за цей час деякі інструменти телескопа переводили у безпечний режим. Однак наразі телескоп працює справно, а заплановані на час збою спостереження перенесуть на інший час.
Раніше з «Веббом» таке траплялося?
25 грудня «Джеймс Вебб» відсвяткує рік з дня запуску в космос. За цей час у телескоп встиг влучити мікрометеороїд, що змусило команду «Джеймса Вебба» коригувати його дзеркала через спричинений дефект в даних. Також у вересні тимчасово припиняв роботу в одному зі своїх режимів інструмент телескопа MIRI, який веде спостереження у середньому діапазоні інфрачервоного випромінювання. Збій стався через поламку механізму, що відповідає за вибір довжини хвилі та роздільну здатність у спостереженнях, однак нові інструкції роботи з інструментом повернули його до нормальної роботи вже у листопаді.
Також цього тижня до своєї наукової роботи повернулася і радіообсерваторія ALMA, що через гакерську атаку припинила спостереження на 48 днів.