Зниклий 186 років тому падуб знайшли у бразильському лісі

Чотири дерева падуба Ilex sapiiformis, якого востаннє бачили 186 років тому та вважали зниклим, вдалося відшукати у Бразилії фахівцям компанії Navia Biodiversity. У майбутньому з дерев планують зібрати насіння та спробувати виростити, щоб зберегти популяцію рідкісної рослини. Про це розповідає природоохоронна організація Re:wild.

Світлина гілки падуба. Fred Jordão

Світлина гілки падуба. Fred Jordão

Як впізнали падуби?

Ilex sapiiformis — невелике дерево висотою від 8 до 12 метрів — першим знайшов та описав натураліст Джордж Гарднер у бразильському штаті Пернамбуку ще 1838 року. Вчений зібрав колекцію зразків дерева й дотепер був єдиним, хто бачив падуб. Вважалося, що I. sapiiformis назавжди втрачений внаслідок активної вирубки дерев у регіоні, через що у 2017 році рослина потрапила у список з 25 найбільш розшукуваних видів, куди відносять рослин і тварин, яких не бачили понад 10 років. Чотири дерева Ilex sapiiformis — дві жіночі і дві чоловічі особини — виявили біля густонаселеного міста Ресіфі, впізнавши рослини за невеликими зеленими квітками. Наразі, у надії зібрати насіння, фахівці приходять до дерев щотижня, щоб перевірити, чи вони плодоносять.

Листки падуба. Fred Jordão

Листки падуба. Fred Jordão

Вдруге знайдені

🐌 У тасманійському озері виявили крихітних равликів, які вважалися зниклими останні 120 років

🐭 Також живою виявилася австралійська псевдомиша Ґульда, яка вважалася зниклою понад 150 років

🐲 А безвухі дракони знову об'явилися в Австралії після того, як їх не бачили понад 50 років. Місце, де вони мешкають, не розголошують, щоб не наразити тварин на небезпеку