Зниклі 50 років тому безвухі дракони знову об'явилися в Австралії

Безвухого дракона Tympanocryptis pinguicolla, який хоч і не вважався вимерлим, але не траплявся людям на очі понад 50 років, знайшли в Австралії живим. Невелика популяція, розташування якої не розголошують з міркувань безпеки, наразі перебуває під наглядом науковців, що прагнуть встановити чисельність рідкісної тварини. Про знахідку повідомляє The Guardian.

Tympanocryptis pinguicolla. Melbourne Zoo

Tympanocryptis pinguicolla. Melbourne Zoo

Що це за дракон?

Tympanocryptis pinguicolla — це властива Австралії невелика ящірка, що сягає у довжину близько 15 сантиметрів. Вона належить до роду безвухих драконів, які отримали свою назву через відсутність вушного отвору. Представників виду востаннє реєстрували живими ще 1969 року, після чого була низка безрезультатних спроб віднайти ящірок. Їхня чисельність критично скоротилася через руйнування та фрагментацію природного середовища, невідповідальний випас худоби та через нетипових їм хижаків, як-от інвазійних здичавілих котів.

Tympanocryptis pinguicolla. Melbourne Zoo

Tympanocryptis pinguicolla. Melbourne Zoo

Тепер, коли T. pinguicolla знову об'явився, природоохоронці планують вжити максимум заходів задля його збереження. Зокрема, зоопарки штату Вікторія розробляють програми з розведення ящірки, а уряд виділяє кошти для навчання собак винюхувати нові популяції рептилії. Раніше ми писали, що собаку натренували шукати за запахом захованих у землі рідкісних тритонів.

Іншим видом, який ховався від учених пів століття, є слонова землерийка, нещодавно віднайдена в Джибуті.