Зменшення кількості кажанів пов’язали з дитячими смертями у США

Зменшення кількості кажанів через смертельну хворобу у деяких округах США виявилося пов’язаним з більшою частотою смертей немовлят. Дослідник пояснив цей зв’язок так: оскільки кажани в природі поллють на комах, через зменшення кількості кажанів комах стало більше, що спонукало місцевих фермерів обробляти поля більшою кількістю інсектицидів, які можуть бути особливо шкідливими для ембріона та новонароджених дітей. Своє дослідження він опублікував в журналі Science.

Кажан з синдромом білого носика в Нью-Йорку. U.S. Fish and Wildlife Service Headquarters / Wikimedia Commons

Кажан з синдромом білого носика в Нью-Йорку. U.S. Fish and Wildlife Service Headquarters / Wikimedia Commons

Наскільки сильно смерті кажанів були пов’язані з дитячими?

Науковець використав поширення грибкової інфекції, що викликає смертельну хворобу кажанів — синдром білого носика, як природні умови експерименту. Він порівняв використання інсектицидів та смерті новонароджених від природних причин в округах США, які постраждали або ні від поширення цієї хвороби. Як виявилося, за п’ять років після того, як у кажанів в округу виявляли синдром білого носика, використання інсектицидів зростало на 31 відсоток.

Це було пов’язано зі зростанням смертності немовлят від хвороб чи ускладнень під час народження на 7,9 відсотка, порівняно з показниками до виявлення інфекції в кажанів. Це відкриття підкреслює, який сильний вплив має вимирання диких тварин на щоденну діяльність та здоров’я людей. Також воно показує, що навіть використання інсектицидів у «безпечних» межах може мати наслідки для найбільш вразливих верств населення.

Що ще відомо про здоров’я кажанів

🦇 Австралійський комахоїдний кажан, як виявилося, харчується не лише комахами, але й меншими за нього кажанами інших видів, коли здобичі не вистачає.

🫀 Щоб простежити за здоров’ям кажанів, зоологи обладнали їх мініатюрними датчиками, які просто в польоті реєструють їхнє серцебиття.

🏡 Кажани виявилися не великими прихильниками органічного землеробства, адже в садах, де фермери переходили на цей тип землеробства, різноманіття комах було значно меншим.