Австралійський комахоїдний кажан виявився не проти поїсти інших кажанів

Дієта маловивченого виду кажанів Scoteanax rueppellii з Австралії виявилася багатою на інших кажанів з місцевості. Дотепер зоологи вважали, що він живиться лише комахами, пише New Scientist. Дослідження опубліковане у журналі Australian Mammalogy.

Scoteanax rueppellii. George Madani

Scoteanax rueppellii. George Madani

Як виявили харчові вподобання кажана?

За Scoteanax rueppellii важко спостерігати, оскільки його ехолокаційні сигнали перекриваються з іншими видами, і його важко зловити, тому що він літає зависоко для звичайних пасток. Але вченим Лісознавчого центру Парраматта з колегами за 12 років вдалося зловити у різних локаціях Нового Південного Вельсу 12 особин за допомогою дуже тонкої, непомітної кажанам сіті. Дослідники потримали тварин добу, а потім випускали, взявшись вивчати випорожнення кажанів ДНК-аналізом та мікроскопією. Так з'ясувалося, що крім жуків, що складають основу раціону S. rueppellii, цей вид живиться й іншими, меншими за нього кажанами — наприклад, Vespadelus vulturnus та представниками роду Ozimops, рештки яких були у калі. Імовірно, S. rueppellii поїдає інших кажанів, коли жуків йому невистачає. І це незвично, бо хоч деякі інші хижі кажани теж їдять інших кажанів, однак їхня дієта складається переважно із хребетної здобичі, а не комах.

  • Дієта кажанів-вампірів зрозуміліша, однак лише нещодавно вчені з'ясували, що ці тварини злітаються на дружню вечерю — вилітають полювати кожен у свій час, але сходяться живитися разом.