«Юнона» показала точки вулканічної активності на супутнику Юпітера Іо

Облітаючи супутник Юпітера Іо, космічна станція «Юнона» допомогла мапувати на ньому осередки вулканічної активності. Композитні світлини найбільш вулканічно активного тіла у Сонячній системі на сайті місії опублікувала NASA.

Поєднання фото Іо у видимому та інфрачервоному світлі, які зробила «Юнона». NASA / JPL-Caltech / SwRI / ASI / INAF / JIRAM

Поєднання фото Іо у видимому та інфрачервоному світлі, які зробила «Юнона». NASA / JPL-Caltech / SwRI / ASI / INAF / JIRAM

Як побачити космічні вулкани?

Іо є найближчим супутником Юпітера, який своїм гравітаційним впливом спричиняє на Іо вулканічну активність. Її можна помітити навіть за допомогою наземних обсерваторій за потужними викидами натрію та сірки, що підіймаються на сотні кілометрів над поверхнею Іо.

Тепер положення гарячих точок по всьому супутнику вдалося детально розгледіти за допомогою станції «Юнона», що у березні цього року наблизилась до Іо на відстань 51 500 кілометрів. Станція отримала світлини супутника як у видимому світлі за допомогою камери JunoCam, так і в інфрачервоному діапазоні за допомогою інструмента JIRAM (Jovian Infrared Auroral Mapper), який астрономи використовують для вивчення полярних сяйв на Юпітері.

А до крижаних супутників Юпітера — Європи, Ганімеда і Каллісто — зараз летить європейська станція JUICE, що шукатиме під їхніми поверхнями океани.