Японський посадковий модуль SLIM вперше сфотографував Місяць

Перші світлини Місяця на Землю надіслав японський посадковий модуль SLIM. На них видно усіяну кратерами місячну поверхню з видимого боку супутника. За 23 дні апарат здійснить посадку на Місяць, щоб дослідити його поклади мінералів. Перші фото від SLIM опублікувала у твітері місії японська космічна агенція JAXA.

Відео зі світлин Місяця, які зробив модуль. SLIM

Відео зі світлин Місяця, які зробив модуль. SLIM

Як зробив фото модуль?

Зображення місячної поверхні SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) отримав одразу як вийшов на орбіту навколо Місяця 25 грудня — приблизно через три місяці після запуску. Ці світлини апарат зробив за допомогою бортової камери — саме завдяки їй SLIM зможе здійснити надзвичайно точну посадку на супутнику із похибкою у всього 100 метрів. Поки апарат знаходиться на мінімальній висоті від супутника у 600 кілометрів, однак буде поступово зменшувати відстань до Місяця, щоб здійснити посадку 20 січня. Основним завданням SLIM на Місяці є вивчення мінералогічного складу порід у кратері Шіолі на видимому боці супутника, зокрема для того, щоб дослідити його внутрішню будову.

  • Якщо SLIM вдасться м'яко здійснити посадку на Місяці, стане першим японським апаратом, який дістався поверхні Місяця. Раніше це не вдалося японському модулю Hakuto-R, що через збій розбився на супутнику у травні.