ВООЗ закликала маркувати алкоголь попередженнями про ризик раку
Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликало ввести обов’язкове маркування пляшок алкоголю з попередженнями про ризик раку через його споживання, як це роблять з пачками цигарок. Опитування вже показали, що європейці недостатньо обізнані про ризики двох найпоширеніших видів раку — молочних залоз і кишківника, виникнення яких пов’язане зі споживанням алкоголю. Тож введенням маркування із попередженнями про ці ризики сподіваються зробити людей більш свідомими щодо споживання алкоголю. Про це повідомили на сайті організації.
Якими будуть попередження про шкоду алкоголю?
Дослідження експертів ВООЗ показали, що обов’язкове маркування пляшок алкоголю з попередженнями про ризик раку підвищує обізнаність людей про цей ризик, а також має позитивний відгук серед покупців. Тому у нових рекомендаціях Європейське бюро ВООЗ сформулювало чотири принципи такого маркування.
По-перше, воно має бути обов’язковим і стандартизованим, щоб виробники алкоголю не намагалися применшити його шкоду. По-друге, попередження має бути чітким і містити лише текст або текст у поєднанні з картинками. По-третє, попередження має стосуватися саме ризику раку, адже так воно знайде найбільший відгук серед споживачів. І, нарешті, попередження не має обмежуватися QR-кодами, за якими споживачі можуть знайти додаткову інформацію про шкоду алкоголю, а вся необхідна інформація має бути на самій пляшці алкоголю.

Різні види маркування алкоголю: без попередження про шкоду алкоголю, з закликом споживати відповідально, з попередженням про шкоду здоров'ю, з текстовим попередженням про ризик раку, з текстовим попередженням і піктограмою про ризик раку та з текстовим попередженням і зображенням щодо ризику раку. ВООЗ
Першою з європейських країн такі обов’язкові попередження планує ввести Ірландія до 2026 року. Вона стане другою країною світу після Південної Кореї, яка ввела обов’язкові маркування на алкоголі. Експерти ВООЗ сподіваються, що це допоможе запобігти частині з 800 тисяч щорічних смертей від споживання алкоголю в європейському регіоні, де споживають найбільше алкоголю на душу населення.
Чим може бути небезпечним споживання алкоголю
🙅♀️ Метааналіз спростував поширене уявлення про те, що невеликі дози алкоголю не лише не шкідливі, але й корисні для організму. Як виявилося, ризик смерті в людей, що споживали алкоголь у невеликій кількості, був не нижчим за тих, хто від нього відмовився.
🧠 Споживання навіть декількох спиртних напоїв на тиждень, наприклад понад 600 мілілітрів вина, пов’язали з накопиченням заліза в мозку та погіршенням розумові здібності людей, як при деменції.
🥲 А от надмірне споживання алкоголю може навіть призводити до зниження емпатії, тобто здатності співпереживати. Науковці вважають, що тим, хто вживає забагато спиртного, потрібно докладати більше зусиль для емпатії.