Відеоігри з відкритим світом зменшили стрес і покращили самопочуття

Відеоігри з відкритим світом, такі як The Legend of Zelda та The Elder Scrolls V: Skyrim, допомагають знижувати стрес і покращувати самопочуття. Це підтвердили дослідження, проведені серед студентів-аспірантів, які регулярно відчувають високий рівень стресу через навчання. Можливість вільно досліджувати ігровий світ без тиску сприяла емоційному розвантаженню та відновленню студентів. Дослідження опублікували в журналі Journal of Medical Internet Research.

Відеоігри з відкритим світом зменшили стрес і покращили самопочуття. GIPHY

Відеоігри з відкритим світом зменшили стрес і покращили самопочуття. GIPHY

Як вивчали вплив відеоігор на психіку?

Дослідники провели опитування серед 609 гравців популярних ігор, таких як The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Red Dead Redemption 2 та The Elder Scrolls V: Skyrim. Також було проведено 32 інтерв’ю зі студентами-аспірантами віком близько 20-25 років, які регулярно грали в ігри з відкритим світом. Результати показали, що когнітивний ескапізм, тобто здатність тимчасово відволікатися від стресових думок через занурення в гру, позитивно впливає на розслаблення. Своєю чергою, розслаблення мало значний вплив на покращення самопочуття гравців. Учасники дослідження підкреслювали, що свобода дій та ненав’язливий сюжет сприяють розслабленню і покращенню настрою.

Науковці закликають до подальших досліджень, щоб оцінити довгострокові ефекти таких ігор і їхнє застосування в програмах психологічної підтримки.

Більше науки про ігри

☺️ Японці, які змогли виграти у лотереї можливість придбати ігрову приставку та, відповідно, більше грали у відеоігри, виявилися щасливішими за інших людей під час пандемії ковіду.

🎮 У любителів відеоігор також виявили краще вміння оперативно та точно приймати рішення. А в дітей вони посприяли розвитку інтелекту краще за перегляд відео.

🌵 Гра Red Dead Redemption 2 допомогла краще пізнати дику природу Північної Америки — її гравці могли ідентифікувати більше місцевих рослин і тварин і мали більше знань про їх екологію.

😡 Але ті люди, які з підліткового віку і протягом усього дорослішання мали незмінну тягу до жорстоких відеоігор, виявилися більш агресивними.