Археологи в Туреччині знайшли рідкісну бронзову підвіску V століття нашої ери з зображенням біблійного царя Соломона, який на коні пронизує диявола списом. Як зазначають археологи, така знахідка підтверджує важливість міста як релігійного центру, адже Соломон є важливою фігурою у трьох релігіях Малої Азії — християнстві, ісламі та юдаїзмі. Це також перша така знахідка в азійській частині Туреччини, Анатолії, а до цього подібні артефакти знаходили лише в Єрусалимі. Про це повідомили на сайті Університету міста Карабюк.
Що дізналися про підвіску?
Артефакт знайшли у стародавньому місті Адріанополі, яке зараз має назву Едірне. Графічний аналіз показав, що вона датується V століттям нашої ери. Дослідники вважають, що вона була захисним амулетом і належала кавалеристу — це свідчить ще й про те, що в той час місто було важливим військовим центром Візантійської імперії. На одному боці підвіски розташовано напис давньогрецькою мовою «Господь переміг зло», а на іншому — імена чотирьох ангелів: Азраїла, Гавриїла, Михаїла й Ісрафіла.
Раніше на місці проведення розкопок також виявили руїни двох лазень і двох церков, оборонних споруд, театру, вілл і культових площ. Крім цього, археологи також виявили скельні поховання. Разом ці знахідки розкажуть більше про християнську культуру ранньої Візантійської імперії та те, як вона взаємодіяла з іншими культурами.
Що ще дізнавалися про Візантійську імперію
🪞 В Ізраїлі 17-річна школярка відкопала частину «чарівного дзеркала», яке використовували для захисту від злих духів і зурочення.
🪔 У стародавньому місті Ефес на території сучасної Туреччини знайшли руїни візантійського ділового кварталу з їдальнею, майстернею та магазином сувенірів і ламп.
🪙 В ізраїльському місті Баніас виявили 44 золоті візантійські монети, які могли сховати від арабських завойовників.