В ізраїльському стародавньому місті Баніас під час археологічних розкопок знайдено 44 золоті монети візантійської епохи. Вчені припускають, що скарб був захований в 635 році, під час арабського завоювання Леванту. Про це повідомляє видання The Jerusalem Post.
👋Підпишіться на нас у Telegram, Instagram, Facebook або Viber! А ще в нас є YouTube-канал!
Скарб знайшли в місті Баніас (раніше Панеада), який знаходиться у природному заповіднику річки Хермон. Там, в основі однієї з кам'яних стін, археологи виявили схованку з 44 монетами, загальна вага яких складає біля 170 грамів. Експерт з нумізматики доктор Габріела Біховські (Gabriela Bijovsky) з Ізраїльського управління старожитностей ідентифікувала кілька монет, викарбуваних під час правління візантійського імператора Фоки (602-610 роки нашої ери), а також інші монети, які належать до часу правління Іраклія (610-641 роки нашої ери).
На монетах, які належать до перших років правління Іраклія зображений лише його портрет, тоді як на більш пізніх, разом із ним з'являються портрети його синів. Так, можна спостерігати за їхнім дорослішанням до моменту, коли вони зрівнялися з батьком та відростили бороди. Саме наявність монет, викарбуваних наприкінці правління Іраклія допомогла дійти висновку, що монети заховали за часів мусульманського завоювання Леванту в 635 році. За словами археологів, знайдений ними скарб його попередній власник, імовірно, сховав під загрозою війни, сподіваючись колись їх забрати. Втім, повернутися до схованки йому не вдалося.
Ми вже розповідали раніше, як польський пес знайшов колекцію рідкісних середньовічних монет, яка виявилась найбільшою подібною знахідкою для Польщі за останні сто років, а золотий перстень епохи вікінгів вдалося випадково знайти серед купи старих ювелірних прикрас, які на онлайн-аукціоні купила норвежка.