Частину «чарівного дзеркала» часів візантійської доби вдалося знайти 17-річній школярці в Ізраїлі. За словами науковців, дзеркало слугувало візантійцям для захисту від зурочення, розповідає про знахідку видання The Jerusalem Post.
Як візантійці користувалися люстерком?
Фрагмент дзеркала юнка Авів Вайцман (Aviv Weizman) знайшла випадково під час розкопок, які проводилися для школярів у кібуці Уша, що знаходиться на заході Галілеї. Протягом IV–VI століть там панувала Візантійська імперія. Кураторка розкопок, докторка Ейнат Амбар-Армон (Einat Ambar-Armon), одразу розпізнала у глиняному уламку частину «чарівного дзеркала». Вважається, такі дзеркала у вигляді круглих глиняних пластин зі скельцем всередині візантійці використовували для захисту від зурочення і злих духів — побачивши своє відображення у дзеркалі, ті мали зникнути. Подібні дзеркала раніше знаходили як оздоблення у гробницях — імовірно, так близькі захищали померлих під час подорожі у загробний світ.
З дзеркалами, як нещодавно виявилося, також ховали і кельтських воїнок. Молекулярні біологи отримали з решток, знайдених у 2000-річній британській могилі, білки, які вказали на стать похованої.