У супутника астероїда Динкінеш знайшли супутник

Супутник астероїда Динкінеш, якого побачила космічна станція «Люсі», виявився подвійним — «зліпленим» з двох невеликих тіл. Це перша тісна подвійна система астероїдів, яку виявили на орбіті іншого астероїда. Таким чином, Динкінеш є потрійним астероїдом, а не одинарним, як вважалося раніше. Про відкриття розповіла NASA.

Динкінеш і його подвійний супутник. NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL

Динкінеш і його подвійний супутник. NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL

Як розгледіли супутник супутника?

1 листопада космічна станція «Люсі» наблизилася на 430 кілометрів до одного з найменших астероїдів Головного поясу — астероїда (152830) Динкінеш. З перших світлин, які зробила станція, астрономи зрозуміли, що 790-метровий астероїд Динкінеш не самотній, а має невеликого, всього 220 метрів у ширину, супутника. Тепер же вчені знайшли ще один компонент системи — невелике тіло, яке «Люсі» сфотографувала через шість хвилин після зближення з відстані 1 630 кілометрів від Динкінеша. Воно ніби «приклеєне» до супутника Динкінеша, що робить його подвійною тісною системою астероїдів — поширене явище у Сонячній системі, хоча маловивчене, адже жоден апарат не спостерігав їх так близько.

  • Головний пояс астероїдів — не основна ціль «Люсі». Вона летить до троянських астероїдів Юпітера, що через вплив гравітаційних сил Сонця і планети завжди знаходяться поза нею. До першого троянця «Люсі» долетить у 2027 році.