Станція «Люсі» надіслала світлини астероїда Динкінеш. Він виявився подвійним

Астероїд Динкінеш із Головного поясу — перший астероїд, до якого долетіла космічна станція «Люсі», — виявився подвійним. Його супутника побачили на світлинах, які «Люсі» отримала з відстані всього 430 кілометрів. Фото опублікувала NASA.

Анімація зі світлин Динкінеша і його супутника, які зробила  «Люсі». NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL / NOAO

Анімація зі світлин Динкінеша і його супутника, які зробила «Люсі». NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL / NOAO

Що ще дізналася про астероїди «Люсі»?

Обліт астероїда (152830) Динкінеш — одного з найменших астероїдів Головного поясу — «Люсі» здійснила 1 листопада. Зустріч була короткою, адже станція пролетіла на швидкості 4,5 кілометра на секунду повз нього. Утім, за цей час станція зробила ряд знімків, з яких видно, що сам Динкінеш сягає не більше 790 метрів у ширину, а його супутник — 220 метрів. Крім фото, «Люсі» також випробовувала на системі Динкінеша свої спектрометри та систему автономного відстеження астероїдів. За чотири роки станція долетить до своєї основної цілі — троянських астероїдів Юпітера, які через вплив гравітаційних сил Сонця і газового гіганта завжди знаходяться позаду планети.

  • Разом з виявленим супутником Динкінеша список астероїдів, які навідає «Люсі», розширився до 11. Детальніше про цілі місії ми розповідали у новині, присвяченій потраплянню Динкінеша у їхній перелік.