Космічна станція «Люсі» дісталася до свого першого астероїда

Космічна станція «Люсі» наблизилася до Динкінеша — першого астероїда зі списку її дослідницької місії. На швидкості 4,5 кілометра на секунду «Люсі» пройшла на відстані 430 кілометрів від Динкінеша. На ньому станція протестувала роботу своїх наукових інструментів, щоб далі рушити вивчати троянські астероїди Юпітера. Про це повідомила NASA.

Ілюстрація обльоту астероїда станцією. NASA Solar System / Twitter

Ілюстрація обльоту астероїда станцією. NASA Solar System / Twitter

Що це за астероїд?

У жовтні 2021 року «Люсі» запустили у космос, щоб відправити досліджувати троянські астероїди Юпітера — особливу групу астероїдів, що через вплив гравітаційних сил планети і Сонця завжди знаходиться позаду газового гіганта. Дослідження цих астероїдів, сподіваються астрономи, допоможе відтворити перші етапи формування Сонячної системи: з якого матеріалу вона збудована та як у ній мігрували планети-гіганти. (152830) Динкінеш, до якого вже навідалася «Люсі», до троянських астероїдів не належить та став частиною її місії вже після запуску. Утім, на цьому крихітному, шириною у кілометр, астероїді «Люсі» випробувала свої камери, спектрометри та систему відстеження астероїдів. Наразі, як повідомляє NASA, «Люсі» надіслала на Землю сигнал, що всі її системи в нормі.

  • До першого ж троянського астероїда, (3548) Еврібат, «Люсі» долетить у серпні 2027. Детальніше про плани місії ми розповідали у новині про доповнення до цілей астероїда Динкінешем.