У плодових мушок дрозофіл знайшли улюблені сорти пива

У плодових мушок дрозофіл різних видів виявили схильність до різних сортів пива. Як виявилося, її зумовлює різний рівень органічних сполук у пиві: один вид більше полюбляє рослинні сполуки зі світлих сортів пива, а інший — ті, що виникають внаслідок бродіння у темних сортах. Оскільки деякі дрозофіли є сільськогосподарськими шкідниками, ці результати допоможуть у розробці засобів захисту від них. Дослідження опублікували в журналі iScience.

Дорослі шкідники Drosophila suzukii (a) та їхні личинки (b-d) на малині. Dam et al. / Agronomy for Sustainable Development, 2019

Дорослі шкідники Drosophila suzukii (a) та їхні личинки (b-d) на малині. Dam et al. / Agronomy for Sustainable Development, 2019

Як виявили смаки мушок у пиві?

Науковці використали 45 різних сортів пива, а також окремі запашні сполуки з нього, щоб вивчити реакцію двох видів мушок — Drosophila suzukii та Drosophila melanogaster. Перша є шкідником сільськогосподарських рослин, а інша цілком безпечною. Реакцію дрозофіл оцінювали за допомогою поведінкових тестів, а також візуалізували активність мозку мушок за допомогою кальцію.

Як виявилося, шкідника D. suzukii більше приваблюють рослинні запашні сполуки, такі як ліналоол і гераніол. Водночас безпечна D. melanogaster віддає перевагу сполукам, пов’язаним із ферментацією пива, як-от етилацетат і ізоаміловий ацетат. Це дозволить розробити до 75 відсотків більш специфічні приманки для D. suzukii та зменшити втрати врожаю, які спричиняє ця комаха.

Які відкриття робили стосовно плодових мушок

🧠 Науковці розробили найдетальнішу карту мозку тварини, дослідивши нейрони та їхні зв’язки у самки дрозофіли. Це розповість більше про роботу мозку на клітинному та молекулярному рівнях.

🪰 У дрозофіл також знайшли сигнальний шлях, який поєднує кишківник, мозок і стравохід. Як виявилося, він відповідальний за швидке ковтання поживної їжі цими комахами.

🤝 А дрозофіли Сузукі, які є сільськогосподарськими шкідниками, об’єдналися з дріжджами, щоб побороти спільного ворога — сіру цвіль на малині.