На ракеті Electron американської компанії Rocket Lab у космос відправився японський супутник ADRAS-J, що інспектуватиме космічне сміття. Запуск відбувся о 16:52 за київським часом, і вже через годину компанія-розробник ADRAS-J повідомила, що отримала від супутника сигнал про його успішне розгортання. Про це розповіло видання Space News.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Як і навіщо супутник інспектуватиме космічне сміття?
150-кілограмовий супутник ADRAS-J (Active Debris Removal by Astroscale-Japan), який створила японська компанія Astroscale на замовлення японської космічної агенції JAXA, має займатися очищенням від уламків ракет і супутників навколоземної орбіти. За планом, ADRAS-J захоплюватиме сміття й зводитиме його з орбіти.
Але у цей запуск Astroscale лише продемонструє технологію, тож ADRAS-J відправиться просто оглянути уламок японської ракети H-2A. Її запускали ще у 2009 році, й зараз тритонний уламок довжиною 11 метрів досі лишається на висоті 622 кілометрів над Землею. Очікується, що ADRAS-J кілька місяців оглядатиме ракету, маневруючи, щоб потім дані про його роботу допомогли у розробці наступної місії, яка сміття вже прибиратиме.
Проблеми космічного сміття
💰 Минулого року за космічне сміття вперше наклали штраф: американська компанія не змогла правильно вивести з орбіти свій супутник, що припинив роботу
🌎 Також космічне сміття звинуватили у забрудненні стратосфери Землі
♻️ А більше про цю тему розповідають наші картки «Звідки береться космічне сміття»