За космічне сміття вперше наклали штраф

Федеральна комісія зі зв'язку США наклала штраф на телекомунікаційну компанію Dish, яка не змогла правильним чином вивести з орбіти свій супутник, що припинив роботу. Штраф у розмірі 150 тисяч доларів наразі є першим штрафом за космічне сміття, розповідає видання Space.com.

Художнє зображення космічного сміття навколо Землі. ESA / ID&Sense / ONiRiXEL

Художнє зображення космічного сміття навколо Землі. ESA / ID&Sense / ONiRiXEL

Що з супутником мала зробити компанія?

У 2022 році, коли термін експлуатації EchoStar-7 завершився, компанія-власник мала підняти супутник на 300 кілометрів вище геостаціонарної орбіти, де він працював. На цій висоті знаходиться так звана «орбіта захоронення», на якій у супутників менша імовірність зіткнутися з діючими космічними апаратами. Утім, після успішного звітування Dish про переведення свого супутника на іншу орбіту, виявилося, що насправді для цього не вистачило палива й EchoStar-7 підняли всього на 122 кілометри. Як заявила Федеральна комісія зі зв'язку США, яка регулює переведення супутників, на цій висоті EchoStar-7 «може викликати занепокоєння щодо орбітального сміття», через що на компанію і наклали штраф.

  • Американський регулятор сподівається, що справа стане прецедентом і допоможе краще контролювати проблему космічного сміття. Більше про неї ми розповідали у нашому розборі «Звідки береться космічне сміття?».