За період 2000-2022 років 31,3 відсотка людей обрало вести малорухливий спосіб життя. Причому, як виявили науковці, цей показник був на п’ять відсотків більшим серед жінок, ніж серед чоловіків, а також люди старшого віку частіше відмовлялися від фізичної активності. Автори дослідження наголошують, що їхні результати вказують на необхідність просування рухливого способу життя, щоб запобігти ризикам появи хронічних хвороб, зниженню фізичних і когнітивних показників, а також шкоди ментальному здоров’ю людей. Дослідження опублікували в журналі Lancet Global Health.
Як визначили зростання схильності до малорухливого способу життя?
Недостатню фізичну активність, тобто малорухливий спосіб життя, науковці визначали як менш як 150 хвилин активності середньої інтенсивності, 75 хвилин активності високої інтенсивності або їхньої комбінації на тиждень. З урахуванням цього дослідники узагальнили 507 досліджень зі 163 країн, виявивши, що у 2000-му році малорухливий спосіб життя вели менш як чверть людей, а у 2010-му — вже 26,4 відсотка.
Такі темпи зростання спостерігалися у 103 зі 197 країн світу. Однак, в Океанії та Африці на південь від Сахари, навпаки, кількість людей, які вели малорухливий спосіб життя, зменшилася: з 20 відсотків до 13,6 та 16,8 відсотка відповідно.
Для чого корисна фізична активність
🏃♀️ Регулярні тренування пов’язали зі зниженим ризиком смерті через пневмонію та грип, а для мінімального ефекту виявилися достатніми навіть 10 хвилин тренування на день.
👵 Фізична активність у лікарні посприяла кращому одужанню літніх людей. Для цього виявилася корисною лише одна година ходьби на день.
🪑 А от тривале сидіння пов’язали з еректильною дисфункцією у чоловіків. Воно також негативно вплинуло на вироблення гормону, який залучений до формування сперматозоїдів.