Фізична активність у лікарні посприяла одужанню літніх пацієнтів

Невелика кількість фізичної активності, наприклад, година ходьби на день, допомагає покращити фізичну функцію та зменшити ризик ускладнень у літніх пацієнтів лікарень, свідчить дослідження європейських та австралійських вчених у BMJ Sports Medicine.

GIPHY

GIPHY

Як впливає фізична активність на одужання?

Фізична активність є однією з ключових потреб для підтримання здоров'я людини. Між тим, при нездужанні та потраплянні у лікарню зазвичай люди ведуть максимально пасивний спосіб життя, проводячи чи не весь час у ліжку, особливо коли пацієнти вже похилого віку. Тому група дослідників із Севільського університету та Університету Кадіса з колегами проаналізували 19 наявних наукових досліджень щодо впливу фізичної активності на одужання старших за 50 років пацієнтів.

З'ясувалося, що 40 хвилин легкого навантаження, як-от повільної ходьби, або 25 хвилин помірного навантаження, як-от швидкої ходьби, достатньо для того, щоб покращити фізичну функцію пацієнтів та зменшити ризик побічних ефектів і повторної госпіталізації на 10 відсотків. При цьому оптимальною кількістю навантаження автори визначили 70 хвилин легкої фізичної активності чи 40 хвилин помірної. Науковці кажуть, що зважаючи на їхні результати, медичним працівникам доцільно було б рекомендувати пацієнтам збільшити рухливість під час лікування.