Смерть чоловіка зі свинячим серцем спричинило введення йому антитіл

Смерть чоловіка, який був першою людиною з успішно пересадженим від свині серцем, спричинило внутрішньовенне введення йому антитіл, свідчить експертиза американських лікарів. Втручання призвело до появи у крові пацієнта антитіл, націлених на свиняче серце. Відповідна стаття оприлюднена у журналі The Lancet.

Девід Беннет у лікарні після передки йому свинячого серця. Tom Jemski / University of Maryland School of Medicine

Девід Беннет у лікарні після передки йому свинячого серця. Tom Jemski / University of Maryland School of Medicine

Навіщо чоловікові давали антитіла?

57-річний Девід Беннет у січні минулого року став першим у світі пацієнтом, якому пересадили серце свині, вирощеної спеціально для пересадження її органів людям. Орган успішно прижився і функціонував, але через два місяці чоловік раптово помер від серцевої недостатності. Відтоді лікарі вивчають, що могло спричинити смертельне порушення. Пізніше з'ясувалося, що орган був інфікований свинячим цитомегаловірусом, однак його роль у патології не підтверджена.

Між тим, у новому звіті лікарів Мерилендського університету зазначається, що у чоловіка виявили високий рівень антитіл, які націлені на свинячі структури, після внутрішньовенного введення йому антитіл із людської крові. Так лікарі прагнули поповнити дефіцит власних антитіл пацієнта, який загрожував йому високою схильністю до інфекцій. Лікарі з'ясували, що введені антитіла почали атакувати клітини свинячого серця. Окрім того, вони не виключають, що реактивація в клітинах свинячого цитомегаловірусу спричинила запальний процес в органі, що додатково його пошкодило. Ці моменти слід буде врахувати при наступних трансплантаціях свинячих органів людям.

Після Беннета свинячі серця отримали ще двоє пацієнтів. Щоправда, це були люди із підтвердженою смертю мозку, яким пересадили орган, щоб краще зрозуміти перешкоди на шляху до безпечної трансплантації тваринних органів людям.