Штучне серце дозволить дітям очікувати на трансплантацію поза лікарнею

Фахівці з трансплантології розробили компактну помпу, яка допомагає дітям із вадами серця очікувати на трансплантацію донорського органу вдома. Раніше вони були змушені місяцями, а то й роками, залишатися в лікарні, будучи підключеними до громіздких апаратів для перекачування крові. Це допоможе малюкам зберігати фізичну та соціальну активність. Таке дослідження опублікували у журналі The Journal of Heart and Lung Transplantation.

Пристрій Jarvik 2015

Пристрій Jarvik 2015

Як допомагали дітям?

Наразі єдиною схваленою для використання для дітей серцевою помпою є Berlin Heart, яка приєднується до серця двома великими трубками і обмежує рух дитини, а її використання вимагає постійного нагляду за пацієнтом у лікарні через ризики інфекцій та інсультів. Вчені зі Стенфордського університету випробували новий пристрій Jarvik 2015 — це компактна серцева помпа, або так зване «штучне серце». На сімох дітях із серцевою недостатністю віком від 7 місяців до 7 років вони показали ефективність та безпечність Jarvik 2015: усі діти дожили до трансплантації, одужання або підключення до інших апаратів підтримки серця.

Пристрій працює, перекачуючи кров із лівого шлуночка серця в головну судину, яка надсилає кров по всьому тілу. Його імплантовують під час операції на відкритому серці та під’єднують до зовнішнього акумулятора, який можна носити на талії, тож новий пристрій компактний і не обмежує рухи дітей. Вчені сподіваються у контрольованих умовах вивчити будь-які ризики такої імплантації та отримати схвалення для використання Jarvik 2015 у клінічній практиці, що дозволить полегшити життя батькам дітей із серцевою недостатністю та зменшить навантаження на лікарні.

  • Пересадка серця є не просто необхідністю, але і може забезпечити довге і здорове життя. Ми повідомляли, що нідерландець потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, проживши рекордно довго з пересадженим серцем.
  • Раніше ми вже писали, як можна пришвидшити процес очікування на донорський орган: американські вчені пересадили людині серце генетично модифікованої свині. І зробили це не раз.