Інженери створили робота-равлика, що зможе пересуватись людскими порожнинами

Інженери створили робота, що імітує рух равлика, зокрема самостійно виділяє слиз, на якому ковзає. У попередніх випробуваннях робот зміг навіть повзти вверх по похилих поверхнях, імітуючи рух молюсків. Розробники сподіваються, що їхній винахід стане медичним роботом, тому хочуть зробити його з якомога більш м'яких матеріалів, щоб він міг рухатися у покритих слизом порожнинах людського тіла. Про роборавлика вчені розповіли на зустрічі Американського фізичного товариства.

Прототип робота-равлика. Saravana Prashanth Murali Babu / University of Southern Denmark

Прототип робота-равлика. Saravana Prashanth Murali Babu / University of Southern Denmark


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як відтворили рух молюска в робота?

Поки що дистанційно керований робот науковців має вигляд ноги молюска з м'якого матеріалу в основі. Щоб відтворити у його рухах равлика, вчені дослідили, як пересуваються справжні молюски, що значною мірою відомо лише з особистих спостережень біологів. Вони вказували, що різні частини ноги тварини несинхронно торкаються землі та відриваються від неї, створюючи таким чином хвилеподібний рух тіла, який рухає його вперед по покритій власним слизом поверхні.

Хвилеподібні рухи вчені відтворили у робота завдяки нозі з надувного матеріалу, сегменти якої можуть окремо надуватися за допомогою маленьких пневматичних помп. Робот також має систему для виділення під себе слизу, що допомагає ковзати. У тестах пристрій зміг повзти вперед та розвертатися без падіння. Надалі вчені планують помістити помпи, електроніку для дистанційного керування та систему виділення слизу у свого роду штучну черепашку зверху робота.

Нові для науки роботварини

🪼 Робот-медуза збере під водою сміття, безконтактно хапаючи його потоками рідини від власних рухів

💨 Надлегкий робот-водомірка пробіг по воді зі швидкістю шести міліметрів на секунду

🪱 Робот-черв'як завдяки потужним штучним м'язам заповз під землю

🐝 Робот-комаха з чотирма крилами не лише політав, а й поповзав по стіні вниз головою