Посадку на Місяць приватного посадкового модуля Peregrine призначили на січень

Посадку приватного посадкового модуля Peregrine американської компанії Astrobotic Technologies призначили на 25 січня 2024 року. Модуль планують запустити 24 грудня на ракеті Vulcan Centaur з Флориди. У разі успіху місії, це буде перша за 50 років посадка на Місяць для США, а також перша успішна місія на супутник для приватної компанії, повідомляє Science Alert.

Художнє зображення модуля Peregrine. Astrobotic

Художнє зображення модуля Peregrine. Astrobotic


Оновлено 06.12.2023 о 15.15: Виправили помилки у заголовку і тексті. Ми помилково написали, що запуск місії призначено на 25 січня. Насправді на цю дату запланована посадка модуля Peregrine, а його запуск — на 24 грудня


Що Peregrine робитиме на Місяці?

Запуск модуля Peregrine запланований у рамках програми NASA для запусків від приватних компаній CLPS (Commercial Lunar Payload Services). На борту Peregrine розмістили 20 наукових інструментів, 5 з яких належить американській агенції. Очікується, що ці інструменти допоможуть уточнити вміст води в околицях посадки модуля, а також рівень радіації та газів, які утворюються під впливом сонячного випромінювання. За словами NASA, ці дослідження допоможуть краще планувати наступні місії на Місяць, зокрема і місію «Артеміда-3», у рамках якої запланована висадка на супутник людей.

  • Окрім модуля Peregrine компанія Astrobotic Technologies також розробляє місяцехід VIPER для NASA. Очікується, що він шукатиме воду поблизу південного полюса супутника.