Радари роздивилися останні години існування європейського супутника перед згорянням

Німецький радар TIRA роздивився, які зміни відбувалися із європейським супутником ERS-2 за лічені години перед тим, як він згорів в атмосфері Землі. На знімках видно, як супутник деформувався, що у майбутньому допоможе моделювати деформування й іншого космічного сміття, що падає на нашу планету. Про радарні спостереження розповіло видання Space.com.

Руйнування однієї з сонячних батарей на супутнику. Fraunhofer FHR

Руйнування однієї з сонячних батарей на супутнику. Fraunhofer FHR


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відбувалося в останні години з супутником?

В атмосферу Землі ERS-2 увійшов 21 лютого — після майже 30 років перебування на сонячно-синхронній орбіті на висоті 800 кілометрів над Землею. Свою місію із вивчення температури океанів, суші та вітрів він завершив ще у 2011, і тоді ж на рештках палива Європейська космічна агенція змогла опустити ERS-2 на висоту 573 кілометрів над Землею, звідки він поступово опускався.

21 лютого, як показали знімки TIRA, одна із сонячних батарей супутника вигнулася під час входження в атмосферу, причому це відбулося раніше, ніж показували розрахунки щодо руйнування ERS-2. Тепер за даними радара вчені також сподіваються виявити, як відбувалася деформація основної частини апарата, і від чого вона залежала. У майбутньому це допоможе краще контролювати космічне сміття, що падає на Землю саме по собі, як це було з ERS-2.

  • Минулого року ми розповідали, як на берег Австралії прибився уламок індійської ракети. А нещодавно дослідження науковців показало, що руйнування сміття від космічних апаратів в атмосфері Землі може забруднювати стратосферу.