Знайдена на австралійському пляжі «каністра» виявилася уламком індійської ракети

Триметрова «каністра», яку нещодавно прибило до узбережжя Західної Австралії, виявилася уламком індійської ракети-носія PSLV. Про це заявила австралійська космічна агенція у своєму твітері.

Знайдений уламок на пляжі. Australian Space Agency / Twitter

Знайдений уламок на пляжі. Australian Space Agency / Twitter

Яка це частина ракети?

У середині липня на березі біля міста Перт місцеві жителі виявили сильно пошкоджений циліндр з вуглеволокна невідомого походження довжиною у три метри та шириною у 2,5 метра. Знахідка вже тоді нагадувала фахівцям космічне сміття, однак тепер цю версію підтвердила і влада.

На думку Австралійської космічної агенції, предмет є частиною відпрацьованого третього ступеня чотириступеневої ракети PSLV, яку Індія регулярно використовує для виведення супутників на полярну орбіту. Третій ступінь PSLV являє собою твердопаливний ракетний двигун, який забезпечує тягу для верхніх ступенів ракети-носія. Уламки поки лишили на зберіганні Австралійської космічної агенції, яка наразі співпрацює з Організацією космічних досліджень і розробок Індії щодо наступних кроків поводження з рештками ракети та ризиками забруднення космічним сміттям.

Як зазначив Прем'єр-міністр штату Західна Австралія Роджер Кук, рештки ракети можуть відправити у місцевий музей, де вже зберігаються уламки американської орбітальної станції «Скайлаб», які впали над Західною Австралією у 1979 році.

Прибирати сміття від космічних запусків потрібно не лише на Землі, а і у самому космосі. Цьому при присвятили текст «Звідки береться космічне сміття?».