Проби місячного ґрунту з апарата «Чан’е-6» успішно приземлилися в Китаї

Капсула з пробами ґрунту зі зворотного боку Місяця, які відібрав космічний апарат «Чан'е-6», успішно приземлилася в Китаї, у регіоні Внутрішня Монголія о 9 ранку за Києвом. Китайське національне космічне управління відзвітувало про успішність місії та заявило, що капсулу відправлять до Пекіна, щоб добути зразки, які передадуть команді науковців для аналізу та зберігання. Про це повідомила китайська державна урядова агенція новин Сіньхуа.

Що буде далі?

Космічний апарат «Чан'е-6», передавши зразки супутнику-ретранслятору «Цюецяо-2», який вже доставив їх на Землю, приземлився на Місяці, щоб не стати космічним сміттям. «Цюецяо-2», який має на своєму борту низку приладів для астрономічних досліджень, продовжить працювати на орбіті, досліджуючи Місяць та далекий космос.

Оскільки зараз триває робота із надання доступу до зразків з попередньої місії «Чан'е-5» для міжнародної наукової спільноти, китайські науковці сподіваються, що і в місії «Чан'е-6» буде залучена міжнародна співпраця. Це дозволить краще зрозуміти еволюцію Місяця, особливо враховуючи те, що на його поверхню планують пілотовані місії.

Що ще відомо про місію «Чан’е-6»

🚀 Станцію «Чан’е-6» успішно запустили в космос 3 травня цього року, щоб уперше в історії отримати зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця.

📹 Відео посадки станції на Місяці у кратері Аполлон опублікувало Китайське національне космічне управління 2 червня цього року.

🛰 4 червня апарат «Чан’е-6» зміг законсервувати зразки ґрунту та злетіти з поверхні Місяця, приєднавшись до супутника-ретранслятора Цюецяо-2, який доправив зразки на земну орбіту.

🌍 Хоча Китайське національне космічне управління не повідомляло офіційно про подальші маневри «Чан’е-6», 24 червня стало відомо, що спостерігачі-аматори помітили рух апарату зі зразками в бік Землі.