Китайський апарат «Чан'е-6» злетів зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця

Злітний модуль станції «Чан'е-6» успішно злетів з поверхні Місяця, першим в історії забравши з собою зразки ґрунту з маловивченого зворотного боку Місяця. Наразі апарат вже дістався навколомісячної орбіти, де приєднається до іншого модуля станції. Разом вони розпочнуть повернення на Землю, щоб доставити зібраний ґрунт. Про це повідомляє Reuters з посиланням на Китайське національне космічне агентство.

Ровер «Чан'е-6». Weibo

Ровер «Чан'е-6». Weibo

Як відбуватиметься доставка?

За ґрунтом зі зворотного боку Місяця місія «Чан'е-6» відправилася 3 травня. 2 червня два з чотирьох модулів станції — посадковий і злітний — здійснили м'яку посадку у районі кратера Аполлон, що лежить у давньому ударному басейні Південний полюс — Ейткен. Одразу після посадки роборука й дриль на посадковому модулі розпочали відбір зразків.

Орієнтовно 3 червня зразки законсервували у капсулі на злітному модулі й він злетів з поверхні Місяця, щоб дістатися решти модулів станції — орбітального й повертального (модуля для повторного входу в атмосферу Землі). Відтак апарати мають рушити назад до Землі, щоб скинути капсулу з ґрунтом. Якщо місія пройде за планом, 25 червня капсула впаде у регіоні Внутрішня Монголія.

  • «Чан'е-6» — це вже друга місія Китаю з доставки ґрунту з Місяця. Раніше це вдалося апарату «Чан'е-5», що доставив зразки у грудні 2020 року, однак з поверненої до Землі сторони супутника.