Китайська станція «Чан'е-6» відправилася за ґрунтом зі зворотного боку Місяця

Відбувся успішний запуск китайської станції «Чан'е-6», яку відправили вперше в історії зібрати зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Науковці сподіваються, що ці зразки розкажуть про формування Місяця, адже добуватимуть їх з давнього кратера, який сформувався 4,2 мільярда років тому. Про запуск станції повідомило видання Space.com.

Ракета Long March 5, яка виводить у космос «Чан'е-6». Framegrab / Youtube / CCTV+

Ракета Long March 5, яка виводить у космос «Чан'е-6». Framegrab / Youtube / CCTV+

Як відбиратимуть зразки?

«Чан'е-6» складається з чотирьох модулів: орбітального, посадкового, злітного і модуля для повторного входу в атмосферу Землі. Всі вони мають дістатися навколомісячної орбіти, щоб з неї посадковий і злітний модулі розпочали висадку у кратер Аполлон, що знаходиться на півдні зворотного боку Місяця. За допомогою буру посадковий модуль зможе видобути до двох кілограмів ґрунту, який законсервують у капсулі у злітному модулі.

Художнє зображення посадкового модуля. Xinhua

Художнє зображення посадкового модуля. Xinhua

Відтак злітний модуль направиться назад на навколомісячну орбіту, де зістикується з орбітальним модулем та передасть капсулу у модуль для повернення. Відтак апарати рушать назад до Землі, але замість м'якої посадки, орбітальний апарат скине повертальний модуль із капсулою у земну атмосферу. Модуль захистить капсулу від високих температур при падінні в атмосферу, а при наближенні до поверхні розкриє парашут, щоб зразки ґрунту м'яко впали на землю. Якщо всі ці етапи місії пройдуть за планом, то на доставку ґрунту можна чекати вже через 53 дні.

  • «Чан'е-6» — це вже друга місія Китаю з доставки ґрунту з Місяця. Раніше це вдалося апарату «Чан'е-5», що доставив зразки у грудні 2020 року.