Китайський апарат «Чан’е-6» вирушив у бік Землі зі зразками місячного ґрунту

Спостерігачі-аматори заявили, що китайський апарат «Чан’е-6» вирушив у бік Землі зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця, хоча китайське національне космічне управління поки офіційно не повідомляло про його маневри. Найімовірніше, 21 червня апарат став на курс повернення на Землю, входячи в останню фазу своєї 53-денної мандрівки. Про це повідомило видання SpaceNews з посиланням на астронома Білла Ґрея та групу моніторингу радіочастот AMSAT-DL.

CNSA / CLEP

CNSA / CLEP

Що ще відомо про місію «Чан’е-6»?

Під час повернення на Землю, капсула зі зразками місячного ґрунту має приземлитися 25 червня о 8:41 за Києвом у Сицзивані, регіон Внутрішня Монголія. Про це стало відомо з повідомлень про закриття над регіоном повітряного простору для літаків. Дослідження зразків зі зворотного боку Місяця дозволить краще зрозуміти походження супутника та ранньої Сонячної системи загалом.

Як проходила місія «Чан’е-6»

🚀 3 травня цього року станцію «Чан’е-6» успішно запустили в космос для першого в історії отримання зразків зі зворотного боку Місяця.

📹 Уже 2 червня Китайське національне космічне управління опублікувало відео посадки станції в кратері Аполлон.

🛰 Нарешті 4 червня стало відомо про те, що апарат успішно законсервував зразки та злетів з поверхні Місяця, щоб приєднатися до іншого модуля станції.