На місячному посадковому модулі Peregrine зафіксували витік палива

На приватному посадковому модулі Peregrine, який вчора запустили у політ до Місяця, зафіксували критичні втрати палива. Імовірно, це пов'язано з порушенням рушійної системи модуля, яка має допомагати Peregrine коригувати свою траєкторію до Місяця, а потім здійснити посадку на супутник. Про це повідомляє Space.com

Зображення, яке на шляху до Місяця надіслав Peregrine. На знімку видно пошкоджену обшивку. Astrobotic

Зображення, яке на шляху до Місяця надіслав Peregrine. На знімку видно пошкоджену обшивку. Astrobotic

Що відомо про аварію?

Через годину після запуску 8 січня, коли Peregrine відділився від ракети-носія «Вулкан», модуль встановив зв'язок із Землею та продовжив політ на Місяць самостійно. Однак, невдовзі команда місії визначила, що Peregrine не зміг переорієнтувати своє положення так, щоб його сонячні панелі були направлені на світло Сонця й отримували енергію для живлення системи зв'язку. Намагаючись змусити модуль до маневрів, інженери виявили, що некоректно працює рушійна установка Peregrine, що спричиняє критичний витік палива, як засвідчили дані внутрішніх систем апарата. Підтвердили неполадку рушійної системи також і знімки, які з космосу надіслав Peregrine за допомогою бортової камери. На них видно, що порушена зовнішня ізоляція модуля — обшивка виглядає зім'ятою, що може вказувати на можливі пошкодження через відділення від ракети-носія. Наразі команда модуля намагається знайти спосіб виправити поламку, але не виключає, що Peregrine може й не дістатися Місяця, посадка на який була запланована на 23 лютого.

  • Peregrine розробила приватна американська компанія Astrobotic Technologies. Якщо модулю вдасться успішно дістатися Місяця, він стане першим приватним апаратом на супутнику. Раніше невдачі зазнав приватний японський модуль Hakuto-R, що розбився через помилку програмного забезпечення.