Поодинокі хижаки, такі як ведмеді, впольовують більше здобичі в перерахунку на одну особину за соціальних хижаків, таких як вовки. Це показав аналіз 175 досліджень, які стосувалися кількості здобичі у 17 різних видів хижаків. Як вважають науковці, це вказує або на те, що соціальні хижаки мають менші енергетичні витрати, або на додаткові джерела їжі у соціальних хижаків. Наприклад, тварини, що полюють зграями, можуть здобувати більшу здобич, ніж поодинокі, а також відбирати здобич в інших хижаків. Дослідження опублікували в журналі Biological Reviews.
Які особливості полювання виявили у різних хижаків?
Науковці також встановили, що у представників родини Псових більші за масою хижаки впольовували більше здобичі. Це пояснюється великими енергетичними витратами на полювання переслідуванням, яке практикують ці тварини.
Натомість Котячі, які полюють із засідок, споживали велику кількість здобичі, незалежно від їхніх розмірів, що вказує на потенційну перевагу полювання із засідки. Що цікаво, менші за розміром хижаки часто впольовували більше здобичі, ніж потрібно їм для харчування, адже у них відбирали їжу більші хижаки.
Дослідники наголосили, що дослідження хижацьких звичок більшості тварин недостатньо вивчене, і навіть у їхньому дослідженні вони оцінили тільки близько 55 відсотків усіх видів хижаків. А оскільки хижаки є важливим фактором регуляції екосистем, розуміння їхніх потреб у їжі та стратегій полювання допоможе захистити зникомі види, яких багато і серед самих хижаків.
Що відомо про поведінку хижаків по всьому світу
🌃 Сумчасті хижаки кволи, яких не включили у це дослідження, виявилися прихильниками опівнічного сну, хоча раніше вважали, що нічні хижаки залишаються активними протягом усього темного часу доби.
🐻🐺 На Алясці ведмідь та вовк вдалися до незвичної кооперації: напавши на самицю лося з дитинчам, вони поділили здобич — ведмедю більша самиця, а вовку беззахисне лосеня. Але хто вийшов переможцем із сутички — невідомо.
🐆 Щоб відучити ягуарів нападати на свійських тварин, через що вони можуть стати жертвами фермерів, науковці розмістили приманки з м’яса свійських тварин зі злегка отруйною речовиною, яка викликає у хижаків нудоту.