На Алясці ведмідь і вовк напали на лосиху з дитинчам

Відеопастка в лісі на Алясці зафільмувала рідкісний напад на лосиху з малям одночасно вовка та ведмедя. Поки мати була зайнята сутичкою з ведмедем, вовк переключив увагу на беззахисне лосеня. Утім, відео обривається і невідомо, хто вийшов переможцем у битві, повідомляє Live Science.

adfgsoutheast_ak / Instagram

adfgsoutheast_ak / Instagram

Що трапилося на Алясці?

Відеозапис зареєстрували у нацпарку Глейшер-Бей, який охоплює понад 12 тисяч квадратних кілометрів лісів, гір та узбережжя. На ньому помітно, як доросла самка звичайного лося (Alces alces) та її дитинча спокійно прогулюється нічним лісом, коли на них раптом з одного напрямку вистрибнули бурий ведмідь (Ursus arctos) та сірий вовк (Canis lupus). Ведмідь одразу атакував самку, тоді як вовк напав на самотнє лосеня. На думку екологів, два хижаки не співпрацювали, хоча й усвідомлювали присутність одне одного поруч. Можливо, вовк підкрався до ведмедя, що планував атаку, щоб скористатися можливістю, коли він приверне на себе увагу однієї зі здобичі. Відео не зареєструвало кінець битви, але вчені вважають, що у великої лосихи були всі шанси відбитися від нападників.

Напад ведмедя й вовка на лосиху з малям. adfgsoutheast_ak / Instagram

  • Вовки навіть мертвими лякають свою здобич. Як показує відеокамера в Альпах, дикі кабани лякаються раптово виявлених туш вовків та іноді навіть намагаються їх атакувати, але лише якщо труп свіжий.