Сумчасті куниці виявились прихильниками «опівнічної сієсти»

Австралійські нічні хижаки кволи, або сумчасті куниці, виявились любителями подрімати близько півночі, що вважалося нетиповим для нічних тварин. Вчені назвали таку поведінку «опівнічною сієстою» і вважають, що вона потрібна для ефективного розподілу енергії між прийомами їжі, але це ще потребує перевірки. Стаття опублікована у журналі Austral Ecology.

Australian Wildlife Conservancy

Australian Wildlife Conservancy

Що показали камери?

Дані зібрані з фотопасток за майже десять років показали, що у чотирьох з п’яти популяцій сумчасті куниці (Dasyurus hallucatus) мають два піки нічної активності: приблизно о 21 годині ввечері та о 3 годині ночі. А от близько півночі спостерігається період відпочинку. Цікаво, що на режим не впливає ні пора року, ні фаза місяця.

Наразі автори не можуть точно сказати, в чому причина такої поведінки, однак, мають декілька теорій. Згідно з однією з них, сумчасті куниці харчуються під час першого піку активності ввечері, відпочивають, щоб їжа мала час перетравитися, і ще раз вирушають на полювання, а на світанку засинають знову. Перевірити це вченим допоможуть подальші дослідження поведінки кволів у неволі.

  • Виявилося, що сумчасті куниці Австралії не гребують поласувати людськими трупами, коли випадає нагода. Вчений знайшов понад сотню згадок про це в газетах ХІХ століття, хоча зараз такі випадки вкрай рідкісні через зменшення популяцій цих тварин.