Пил астероїда Бенну уповільнив відкриття капсули з його ґрунтом

Відкриття капсули з ґрунтом астероїда Бенну, який зібрала станція OSIRIS-REx, ускладнилося великою кількістю пилу. Дістати основну частину зразків NASA планує у наступні кілька тижнів, коли збере весь пил, який також використають для дослідження астероїда. Про це агенція повідомила у блозі місії.

Капсула зі зразками у лабораторії NASA. NASA / Robert Markowitz

Капсула зі зразками у лабораторії NASA. NASA / Robert Markowitz

Як дістають зразки?

24 вересня капсула зі зразками ґрунту з астероїда Бенну успішно відділилась від станції OSIRIS-REx та приземлилась у штаті Юта, звідки її доставили у лабораторію NASA для відкриття. Всередині капсули зразки законсервовані разом з головною частиною механізма TAGSCAM (Touch-and-Go Sample Acquisition Mechanism) — роборукою, якою OSIRIS-REx торкнувся поверхні астероїда та взяв приблизно 400 грамів матеріалу. При розконсервуванні виявилося, що і капсула, і частина TAGSCAM вкриті великою кількістю астероїдного пилу — набагато більше, ніж очікували фахівці. Через це відкриття основної частини ґрунту довелося відкласти. За кілька тижнів очищену від пилу капсулу перенесуть в інший герметичний бокс, щоб завершити розбирання.

  • Завдяки роботі OSIRIS-REx на орбіті навколо астероїда, ще до доставки ґрунту, астрономи змогли виявити, що Бенну піддається прискореному старінню через вплив Сонця, а його поверхня — незвичайно пухка.