«Персеверанс» не зміг законсервувати новий зразок ґрунту з Марса

За час роботи на Марсі ровер «Персеверанс» зібрав вже понад 10 зразків порід планети. Однак свій 14, який він нещодавно отримав, не вдалося законсервувати у системі. Він поки так і лишається у пробірці для збору, поки фахівці місії шукають способів його законсервувати, пише NASA у своєму Twitter.

Порода, з якої марсохід взяв зразок. NASA / JPL-Caltech

Порода, з якої марсохід взяв зразок. NASA / JPL-Caltech

Одним із завдань «Персеверанса» на Марсі є збір зразків з різних його поверхонь, які потім у NASA мають знайти спосіб доставити на Землю. Всього планується збір не менш ніж 20 зразків методом буріння обраних порід: пуста трубка для збору зразків заповнюється ґрунтом, поки бур видаляє матеріал навколо, а затим роборука «Персеверанса» передає її у карусельний механізм, де інший маніпулятор приймає її та передає далі у систему зберігання. Втім, із 14 відбором виникли проблеми на останньому етапі.

NASA / JPL-Caltech

NASA / JPL-Caltech

Як пише NASA, законсервувати зібраний 2 жовтня з каменя поблизу дельти давньої марсіанської річки у кратері Єзеро не вдалося. Поки зразок розміром у 5,5 сантиметра зберігається у трубці для відбору проб у буровій установці, а команда марсохода з Землі шукає причину збою та спосіб все ж законсервувати зразок.

Це не перша невдача «Персеверанса» у відборі проб марсіанського ґрунту. Ми розповідали, як перший зразок вдалося взяти лише з другого разу. Цей же зразок має бути вже четвертим з дельти річки у Єзеро. Ми розповідали, як «Персеверанс» бурив свій перший камінь у цій місцині та навіть лишив на ньому своїм лазером мітку, щоб планетологи могли стежити за зміною положення пробурених порід. Про перший рік роботи марсохода на Червоній планеті можна почитати у нашому матеріалі «Наполегливий ровер».