Найстаріша дика птаха у світі, самиця гавайського альбатроса Вісдом, зійшлася з новим партнером і вперше за декілька років знесла нове яйце у віці 74 років. До цього вона протягом десятиліть мала лише одного партнера — самця Акеакамай, однак його вже кілька років не помічали на місці гніздування альбатросів, атолі Мідвей у Тихому океані. За підрахунками орнітологів, Вісдом знесла 50-60 яєць за все життя, половина з яких успішно вилупилася. Науковці зазначають, що самиця досі має сили та навички, щоб виростити ще одне пташеня. Про це повідомили на сторінці тихоокеанського відділення Служби рибних ресурсів та дикої природи США (USFWS) у X (Twitter).
Що ще відомо про птаху-рекордсменку?
Хоча Вісдом вважають найстарішою дикою птахою у світі, її точний вік невідомий: її кільцювали у 1956-му після знесення нею яйця, а великі морські птахи розмножуються у віці від п’яти років. Щороку вона, як й інші гавайські альбатроси, прилітає до атола Мідвей для возз’єднання з самцем і, якщо вдасться, знесення нового яйця.
У 2024 році вона знайшла собі нового партнера, якщо вже кільцювали для полегшення ідентифікації в майбутньому. Науковці, які спостерігають за Вісдом, сподіваються, що вона зможе успішно висидіти та виростити нове пташеня.
- У березні цього року Вісдом вже позагравала з іншими самцями, поки очікувала на свого партнера, попри закінчення шлюбного сезону цих птахів.