Людиноподібних роботів долучили до виробництва самих себе
Людиноподібні роботи Apollo американської компанії Apptronik попрацювали на виробництві таких же людиноподібних роботів. Їх долучили до рутинних завдань на збірній лінії, як-от інспекція, доставка і сортування деталей та комплектація. Якщо експеримент вдасться і роботи виконуватимуть завдання без помилок, їх розгорнуть на усіх потужностях виробництва й залишать працювати без нагляду людей. Про нову роботу Apollo розповіла Apptronik.
Як Apollo збирають родичів?
Компанія Apptronik розробляла своїх роботів саме для виробничих задач: на відміну від більшості схожих, Apollo здатні підіймати вагу до 25 кілограмів. Для порівняння, роботи від Tesla підіймають на п'ять кілограмів менше. Крім того, Apollo мають плавні і гнучкі рухи, завдяки чому можуть точно розміщувати та з’єднувати деталі. Це досягається завдяки «м'язам», що розташовані в основних суглобах рук і ніг, контролюючи амплітуду і силу кожного руху.
Перевагу на виробництві Apollo також додають змінні акумулятори, завдяки чому їм не потрібна перерва на підзарядку, а лише заміна батареї кожні чотири години. Скільки триватимуть випробування роботів на виробництві, поки не повідомляється. Але компанія Jabil, яка і пустила Apollo на виробництво, планує використовувати їх у разі успіху для збирання не лише інших роботів, а й компонентів для електроніки.
Крім збирання собі подібних на виробництвах, роботів залучають і в медицину. Рік тому робот-хірург провів першу «операцію» у космосі, тренуючись для майбутніх маніпуляцій над астронавтами.