Людиноподібний робот-вантажник походить чотири години з 25-кілограмовим вантажем

Людиноподібний робот від американської компанії Apptronik зможе чотири години працювати на одному заряді батареї, переносячи вагу до 25 кілограмів. Робот призначений для роботи на складах, але розробники вважають, що він стане у пригоді і у доставці, роботі в магазинах чи догляді за людьми похилого віку, розповідає видання New Atlas.

Презентація Apollo. Apptronik / Youtube

Презентація Apollo. Apptronik / Youtube

Якого робота створили інженери?

Apollo, як назвали робота розробники, важить 73 кілограми та сягає 173 сантиметрів у висоту. Всупереч однаковій вазі з роботами «Оптимусами» від Tesla, Apollo підіймає на п'ять кілограмів більший вантаж. Утім, до вантажопідйомності китайського робота GR-1, який підіймає 50 кілограмів, йому все ще далеко.

Apptronik / Youtube

Apollo працює від батареї, яку можна змінювати, завдяки чому йому не доведеться робити перерву на заряджання під час роботи. Крім того, конструкція робота модульна, тому його ноги можна замінити або на стаціонарну платформу, або, наприклад, на колісну, щоб робот пересувався швидше. На його тулубі, а також в очах, розміщено дисплеї, на яких може відображатися статус робота, щоб полегшити людям співпрацю з ним.