Інвазійних котів та собак помітили за полюванням на рідкісних лемурів Мадагаскару

Зоологи помітили лісових котів та собак за полюванням на лемурів Мадагаскару. Ці хижаки з’явилися на острові відносно нещодавно, через що лемури не вміють захищатися від них, але разом із місцевими видами хижаків вони можуть значно пришвидшувати скорочення популяції й без того рідкісних лемурів. Про це повідомив портал Phys.org.

Фото з камер-пасток у заповіднику: собака (зліва згори), кіт (справа згори), індрі чубаті (зліва внизу) та котячі лемури (справа внизу). Michelle Sauther / Frank Cuozzo

Фото з камер-пасток у заповіднику: собака (зліва згори), кіт (справа згори), індрі чубаті (зліва внизу) та котячі лемури (справа внизу). Michelle Sauther / Frank Cuozzo

На яких лемурів нападали коти та собаки?

Зоологи протягом 14 місяців збирали різноманітні дані, зокрема фотографії з 9 камер-пасток, встановлених у заповіднику Беза Махафалі на Мадагаскарі, зразки екскрементів хижаків та свідчення очевидців, щоб зрозуміти, хто полює на лемурів. Острів населяє чотири види цих тварин: котячий лемур, індрі чубатий, білоногий лемур та мишачий лемур. І всі вони, окрім мишачого, знаходяться під загрозою або на межі зникнення.

За період дослідження науковці зафіксували 13 випадків нападів хижаків на лемурів, з яких щонайменше шість, імовірно, вбили собаки або коти. Ще п’ять були вбиті або лісовими котами, або фосами — котовидними хижаками з лісів Мадагаскару, які залишають схожі сліди зубів. Це дослідження показує, що загроза лемурам може виникати не лише через вирубування лісів Мадагаскару, але й через неконтрольоване розмноження завезених хижаків.

На кого ще полюють коти

🐊 На Кубі домашнього кота помітили за полюванням на дитинча крокодила — це вдалося зафіксувати на камеру, а на рештках інших крокодилів знаходили шерсть котів та сліди їхніх зубів.

🐟 Котів-рибалок, які зазвичай харчуються рибою, в Азії помітили за полюванням на вершинах дерев — там вони шукали пташенят водних птахів.

🐈 А от вуличні коти у всьому світі виявилися не проти поласувати аж 347 видами тварин, які знаходяться під загрозою зникнення, а загалом у їхньому раціоні налічувалося до двох тисяч видів тварин.