Котів-рибалок вперше застали за полюванням на вершині дерев

Уперше біологи виявили, що коти-рибалки можуть забиратися для полювання на верхів'я дерев. Неочікувану поведінку вдалося записати на відеокамеру, розташовану на трьох деревах на північному сході Бангладешу, повідомляє Live Science. Вчені описали свої спостереження у журналі Mammalia.

Кадр із відео, де кіт-рибалка полює на дереві. Allama Shibli Sadik, Muntasir Akash / De Gruyter, 2024

Кадр із відео, де кіт-рибалка полює на дереві. Allama Shibli Sadik, Muntasir Akash / De Gruyter, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чому рибалки полізли на дерево?

Основу раціону у котів-рибалок (Prionailurus viverrinus), які живуть в Південно-Східній Азії, складає риба, для полювання на яку вони мають пристосування, зокрема водонепроникне хутро та напівперетинчасті лапи. Однак іноді вони можуть полювати й на інших тварин, наприклад, на водних птахів. І черговим свідченням цьому стали кадри з відеокамери, яку розташували на кронах дерев для спостереження за птахами. Проаналізувавши записи за період червня-жовтня 2022 року, досліднику Відділу лісництва Даки та Університету Даки виявили 19 епізодів полювання котів-рибалок на деревах. В одному випадку кіт забрався на вершину восьмиметрового дерева, щоб дістатися пташенят яванського баклана (Microcarbo niger).

Вчені припускають, що полювання на деревах допомагає котам-рибалкам виживати у період мусонів, коли їхні звичні місця риболовлі сильно затоплює. У такому разі підтримання популяцій місцевих водних птахів може бути корисним як для них самих, так і для залежних від них вразливих котів-рибалок та людей, що розводять птахів, які можуть потерпати від котів.

  • На відміну від котів-рибалок, домашні коти регулярно полюють на птахів, зокрема рідкісних. Та і на інших вразливих також: нещодавнє дослідження показало, що наші кицьки і коти полюють на 347 зникомих видів тварин.