Домашній кіт вполював крокодила

Домашній кіт вполював 4-місячного кубинського крокодила на фермі з розведення крокодилів. За словами фахівців зі збереження цього рідкісного виду рептилій, це може бути не поодиноким випадком і становити загрозу для популяцій кубинського крокодила. Про це повідомили у журналі Herpetology Notes.

Кіт полює на молодого кубинського крокодила на фермі з розведення. Pérez-Fleitas and Rodríguez. / Herpetology Notes, 2024

Кіт полює на молодого кубинського крокодила на фермі з розведення. Pérez-Fleitas and Rodríguez. / Herpetology Notes, 2024

Як кіт вполював крокодила?

Кубинські вчені зняли на камеру, як домашній кіт заліз у розплідник до молодих кубинських крокодилів Crocodylus rhombifer. Крім того, на території ферми з розведення крокодилів знаходили відірвані голови крокодилів, а поруч — сліди та шерсть котів. Після того, як вчені встановили пастки і відловили 7 котів, впольованих крокодилів на фермі більше не знаходили.

Новонароджені крокодилята мають розміри до 7,5 сантиметрів, а у віці кількох місяців перестають отримувати батьківську опіку, тож стають легкою здобиччю для наземних хижаків. На додачу до і без того обмеженого природного середовища існування кубинського крокодила, домашні коти, які легко проникають будь-куди, де є люди, можуть загрожувати C. rhombifer вимиранням.

  • Ми звикли сприймати котів як милих домашніх улюбленців, але насправді вони є небезпечним інвазивним видом. Зокрема, вчені зафіксували випадки котячого полювання на 347 видів тварин, що перебувають під загрозою зникнення.