Кип'ятіння води з-під крана зменшило у ній вміст мікропластику на 80 відсотків

Кип'ятіння допомогло зменшити до 80 відсотків кількість мікропластику у воді з-під крана. Як з'ясували в експериментах вчені, пластикові частинки «застрягли» у накипі, тож кип'ятіння «жорсткої» води з високим вмістом мінералів навіть ефективніше для видалення пластикового забруднення. Про це розповіло видання New Scientist, стаття науковців опублікована в Environmental Science & Technology Letters.

Alamy

Alamy


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як необхідно чистити воду від пластику?

Останні дослідження свідчать, що крихітні частинки пластику містяться у людській крові, серцях і навіть плаценті. До нашого організму вони потрапляють зокрема і зі звичайною водою з-під крана, де за оцінками міститься близько міліграма мікропластику на літр, залежно від країни. У своїй роботі вчені Медичного університету у Гуанчжоу експериментували саме з місцевою водою з-під крана. На ній вони показали, як звичайне п'ятихвилинне кип'ятіння змушує пластикові частинки розміром від 0,1 до 150 мікрометрів потрапляти у накип з карбонату кальцію. Що більше карбонату кальцію у воді, понад 120 міліграмів на літр, то більше вдалося видалити пластику з самої води. Науковці сподіваються, що їхнє дослідження допоможе споживати людям менше пластику.

  • Надії на бутельовану воду теж немає — нещодавнє дослідження показало, що у літрі води з пластикових пляшок міститься 240 тисяч пластмасових частинок, що до сотні разів більше за попередні оцінки.