Ховрахів уперше помітили за полюванням на інших ссавців

Каліфорнійських ховрахів уперше помітили за полюванням на інших ссавців, а саме на гризунів-полівок. Хоча і раніше було відомо, що вони можуть на додачу до рослинної їжі поїдати м’ясо тварин, це вперше вони саме займалися активним переслідуванням, вбивством і поїданням гризунів. Це вказує на незвичайну гнучкість раціону цих тварин, притаманну лише деяким видам гризунів. Дослідження опублікували в журналі Journal of Ethology.

Ховрах полює на полівку. Smith et al., 2024

Ховрах полює на полівку. Smith et al., 2024

Як дізналися про незвичний раціон ховрахів?

Зоологи спостерігали за каліфорнійськими ховрахами (Otospermophilus beecheyi) під час різкого сплеску популяції місцевих полівок (Microtus c. californicus) у 2024 році в Каліфорнії. Науковці прагнули зрозуміти, як така зміна в екосистемі вплине на раціон ховрахів, які частково конкурують з полівками за рослинну їжу.

Доросла полівка та доросла самиця ховраха, яка їсть впійману нею полівку. Smith et al. / Journal of Ethology, 2024

Доросла полівка та доросла самиця ховраха, яка їсть впійману нею полівку. Smith et al. / Journal of Ethology, 2024

Дослідники зафіксували 74 випадки взаємодії ховрахів з полівками, з яких 31 був саме активним полюванням на полівок. У 55 відсотках випадків ховрахам успішно вдавалося вполювати здобич. Для цього тварини застосовували складні стратегії, зокрема переслідування, засідки та навіть спільне полювання. Це здивувало науковців, адже ховрахи не є спеціалізованими хижаками, для яких притаманні такі стратегії полювання.

Разом з тим, дослідники помітили, що хижацька поведінка була поширена серед ховрахів різного віку та статі, тобто це був не поодинокий випадок. Розуміння причин і механізмів того, чому ховрахи полюють на полівок, допоможе краще прогнозувати, як ці види реагуватимуть на неочікувані зміни в екосистемі. А також воно допоможе з контролем популяцій гризунів, які можуть шкодити сільськогосподарським культурам.

Якою незвичною їжею харчуються тварини

🐿 Японських білок помітили за обгризанням оленячих кісток — науковці вважають, що з них білки отримують необхідні для вигодовування потомства мінерали.

🦊 А іспанські лисиці, як виявилося, вміють рибалити: один самець за півтори години виловив 10 коропів, причому більшість здобичі сховав на потім.

🦌 Двоє мисливців, які полювали на оленів, імовірно, заразилися пріонною хворобою через поїдання м’яса тварин. Що цікаво, раніше не було відомо про міжвидове передавання цієї хвороби.