Японські білки погризли кістки оленя. Імовірно, це для вигодовування потомства

Японських білок помітили за тим, що вони гризли щелепну кістку плямистого оленя. При цьому звичний раціон білок складається з горіхів, насіння та фруктів, а за нестачі їжі вони можуть споживати гриби, лишайники, комах і кору дерев. Проте їх ще ніколи не помічали за поїданням кісток тварин. Науковці припустили, що з кісток білки отримують необхідні для вигодовування потомства елементи, зокрема кальцій і фосфор. Про відкриття повідомили у журналі Frontiers in Ecology and the Environment.

Білка з щелепною кісткою оленя в зубах. Kenji Suetsugu & Koichi Gomi / Frontiers in Ecology and the Environment, 2024

Білка з щелепною кісткою оленя в зубах. Kenji Suetsugu & Koichi Gomi / Frontiers in Ecology and the Environment, 2024

Чим поведінка білок здивувала науковців?

Зоологи помітили японську вивірку, або білку (Sciurus lis) у японському місті Тіно префектури Наґано за розгризанням кістки плямистого оленя (Cervus nippon). Оскільки науковці фіксували поїдання кісток іншим видом білок, північноамериканських сірих вивірок, яке відбувається під час лактації, вони припустили користь споживання кісток для покращення якості молока. Через енергетичні потреби, пов’язані з вигодовуванням дитинчат, білки під час лактації мають вищу потребу в мінералах, які можуть отримувати з кісток. У майбутньому науковці сподіваються вивчити те, чи отримують білки переваги у розмноженню завдяки такому пристосуванню.

Більше науки про кістки

🐆 Через життя у неволі кістки великих кішок, таких як пуми та гепарди, стали менш щільними, імовірно, через зниження фізичної активності.

🦴 Археологи знайшли артефакти, які свідчать про використання давніми європейцями людських кісток для виготовлення інструментів у V-II тисячоліттях до нашої ери.

🦷 А щелепна кістка, знайдена у Північній Америці, допомогла ідентифікувати капітана зниклого у ХІХ столітті корабля, якого з'їла його ж команда.