Гумор допоміг батькам побудувати кращі стосунки з дітьми

Батьки, які використовували гумор у вихованні дітей, змогли побудувати кращі стосунки із ними — це показало опитування їхніх уже дорослих дітей. А ті люди, кого виховували з гумором, і самі вважали це хорошим інструментом для налагодження стосунків з дітьми та планували або вже використовували його у вихованні власних дітей. Це одне із перших досліджень щодо впливу гумору на стосунки батьків і дітей. Його результати опублікували в журналі PLOS One.

Гумор допоміг батькам побудувати кращі стосунки з дітьми. GIPHY

Гумор допоміг батькам побудувати кращі стосунки з дітьми. GIPHY

Як визначали роль гумору у вихованні?

Оскільки досліджень на тему ролі гумору в стосунках батьків і дітей бракує, науковці провели попереднє невелике опитування за участі 312 людей віком від 18-45 років. Як виявилося, незалежно від віку та статі, 63 відсотки учасників, що мали хороші стосунки з батьками, повідомляли про використання гумору під час їх виховання. Так само відповіли й 68 відсотків учасників, які вважають, що батьки добре їх виховали.

Понад 70 відсотків людей, що вже виховували власних дітей, назвали гумор хорошим інструментом виховання чи вважали, що він може принести більше користі, ніж шкоди. Це дослідження показує потенціал використання гумору у вихованні дітей, але подальші дослідження мають детальніше вивчити те, яким саме чином гумор сприяє налагодженню стосунків між батьками та дітьми і як це перегукується з роллю гумору в інших соціальних сферах.

Що наука каже про гумор

🐒 Примітивну форму гумору підозрюють у людиноподібних мавп: шимпанзе, бонобо, орангутанів і горил. Вони тицяють або лоскочуть одне одного, а іноді навіть крадуть від товаришів.

👶 Почуття гумору виявили і в одномісячних дітей, а жартувати самостійно діти починали приблизно у віці 11 місяців. Це допомогло виявити опитування їхніх батьків.

📺 Вимірювання нейронної активності людей, які переглядали ситком «Сайнфелд», допомогло виявити роль смугастого тіла у сприйнятті та оцінюванні жартів.