Година спорту на день знизила ризик 13 видів раку майже на чверть
Заміну години сидіння на спорт протягом дня пов'язали з нижчим ризиком раку грудей, легень і ще 11 поширених його видів. У найбільш фізично активних людей цей ризик був аж на чверть меншим порівняно з тими, хто вів сидячий спосіб життя. Тож спорт може не лише покращувати здоров'я загалом, але й бути ефективним і доступним способом профілактики раку. Дослідження опублікували в British Journal of Sports Medicine.

Годину спорту на день пов'язали з нижчим ризиком раку грудей, легень і ще 11 поширених його видів. GIPHY
Як шукали зв’язок спорту з ризиком раку?
Науковці проводили аналіз даних 85 тисяч учасників дослідження UK Biobank, які протягом тижня носили прилади для вимірювання щоденної активності, звані акселерометрами. Їхню фізичну активність, кількість пройдених кроків і проведений сидячи час порівнювали з частотою виникнення раку в наступні шість років. У дослідженні враховували частоту появи 13 найбільш поширених видів раку: стравоходу, печінки, легенів, нирок, шлунка, кишківника та прямої кишки, органів голови та шиї, сечового міхура, грудей та ендометрію, а також мієломи та мієлоїдної лейкемії — раку кісткового мозку та крові.
Дослідники з’ясували, що ті люди, що найбільше займалися спортом, мали на 26 відсотків нижчий ризик раку за тих, хто займався найменше. Загалом легка фізична активність була пов’язаною з на шість відсотків нижчим ризиком раку, а помірна — з нижчим на 13 відсотків. Крім того, проходження понад 9000 кроків на день пов’язали з нижчим на 11 відсотків ризиком усіх досліджуваних видів раку. При цьому інтенсивність і швидкість ходьби не мали значення, а важливою була загальна активність за сім днів дослідження.
Що знають про вплив спорту на появу раку
🕗 Науковці з’ясували, що фізична активність близько 8 ранку та 6 вечора має найбільший вплив на зниження ризику колоректального раку.
☕️ А відсутність фізичної активності у поєднанні з відмовою від вживання кави виявилися відповідальними за підвищення ризику раку в півтора раза.
🏃♀️ Водночас фізична активність не лише знизила ризик самого раку, але й покращила загальне самопочуття в пацієнтів, які проходили хімієтерапію.