Малорухливість у поєднанні з відмовою від кави збільшила ризик смерті

Малорухливість у поєднанні з відмовою від споживання кави пов'язали з підвищеним ризиком передчасної смерті. Це виявили, прослідкувавши за десятьма тисячами добровольців, а саме — їхньою тривалістю сидіння і вживанням кави на день. Результати опубліковані в журналі BMC Public Health.

GIPHY

GIPHY

Як виявили залежність ризику смерті від споживання кави?

Дослідники виявили, що люди, які сиділи більше, ніж 6 годин на день і не пили каву, мали в 1,58 раза вищий ризик смерті від усіх причин, порівняно з тими, хто сидів менше 6 годин і вживав каву. Також науковці з'ясували, що у людей, які споживали найбільше кави, ризик смертності від усіх причин був на 33 відсотки нижчим. А ризик смерті від серцево-судинних захворювань у цій групі був нижчим на 54 відсотки.

Крім того, у людей, які пили більше кави, ризик смертності не збільшувався навіть при тривалому сидінні понад вісім годин на день, на відміну від тих, хто не пив каву. Більше того, вживання кави у будь-яких кількостях пов'язали із нижчим рівнем смертності від серцево-судинних захворювань. Науковці вважають, що причиною такого ефекту можуть бути антиоксидантні властивості кави, однак для підтвердження цього необхідні подальші дослідження.

Чим ще корисна кава

🧠 Регулярне вживання кави також пов’язали із нижчим на 40 відсотків ризиком виникнення хвороби Паркінсона. Таку дію пояснюють впливом на розподіл дофаміну — сполуки, нестача якої супроводжує цю хворобу.

☕️ Також виявилося, що люди, які щодня вживають по дві-чотири чашки кави, мають менший ризик рецидиву раку кишківника. При цьому чим більше кави споживали, тим меншим був ризик повернення раку.

💊 А от екстракт еспресо зміг поборотися із проявами хвороби Альцгеймера, такими як формування, скупчення та поширення патологічного тау-білка. Це відкриває перспективи для створення ліків від цієї хвороби на основі кави.