На честь 33-річчя роботи в космосі, телескоп «Габбл» отримав зображення частини зоряної колиски NGC 1333 — хмари холодного молекулярного водню, з якого утворюються нові зорі. Вона знаходиться на відстані 960 світлових років від нас у сузір'ї Персея. Фото NASA опублікувала на своєму сайті.
NGC 1333 на композитному знімку «Габбла». NASA, ESA, STScI; Varun Bajaj (STScI), Joseph DePasquale (STScI), Jennifer Mack (STScI)
Які зорі видно на світлині?
25 квітня 1990 року телескоп «Габбл» дістався навколоземної орбіти, де працює і досі, тримаючи рекорд з тривалості роботи орбітальних телескопів. Для свого нового фото телескоп спостерігав за областю зореутворення NGC 1333 в ультрафіолетовому, оптичному та ближньому інфрачервоному діапазоні.
У NGC 1333 знаходяться сотні молодих зірок, прихованих за газом і пилом, який вони підсвічують своїм світлом. На верхній частині та посередині світлини можна побачити яскраві зорі, які генерують потужні зоряні вітри, а червонувата хмара внизу — іонізований водень, де утворюються нові світила.
Нещодавно «Габбл» сфотографував медузоподібну галактику JW100. У її «щупальцях» народжуються зорі, хоча вони і покидають галактику разом з потоками міжзоряного газу.