Електростимуляція спинного мозку в поєднанні з екзоскелетом відновила рухливість паралізованих людей
Міжнародне дослідження підтвердило, що електрична стимуляція спинного мозку може покращувати рухливість людей з паралічем нижніх кінцівок, які проходять реабілітацію за допомогою екзоскелетів. Поєднання цих двох технологій змогло частково відновити передачу сигналів від спинного мозку, завдяки чому раніше паралізовані люди змогли походити та покататися на велосипеді. Ба більше, навіть після вимкнення електростимуляції люди змогли покерувати м’язами, які до цього були в них паралізованими. Дослідження опублікували в журналі Science Robotics.

Один із учасників дослідження іде за допомогою електричної стимуляції та екзоскелета для реабілітації. Nicolas Hankov
Чим новий метод реабілітації відрізняється від попередніх?
Науковці імплантували дев’ятьом пацієнтам із травмами хребта пристрій для електричної стимуляції спинного мозку, який здатен перемикатися між різними видами активності та координувати цю активність з екзоскелетами, які використовують для реабілітації. Завдяки цьому їм вдалося відновити рухливість м’язів і провідність нервових волокон — те, що не могли зробити ці два методи поодинці.
З п’яти пацієнтів, які повністю пройшли програму реабілітації, четверо змогли відновити здатність ходити без підтримки екзоскелета. А використання перемикачів, які змінювали рівень стимуляції залежно від активності, дозволило учасникам підійматися по сходах, ходити по гравію та снігу й навіть бігати з допомогою екзоскелетів, ходунків або тростини. Майбутні клінічні випробування цієї технології допоможуть краще зрозуміти, пацієнтам з якими пошкодженнями вона підходить найкраще та які механізми дозволяють відновити рухливість м’язів паралізованих людей.
Як науковці допомагають паралізованим людям ходити
🚴♂️ Раніше ця ж команда науковців уже випробувала електростимуляцію за участі паралізованих людей і допомогла трьом з них ходити, кататися на велосипеді та веслувати.
🦿 Корейські ж науковці розробили екзоскелет, який може сам підійти до людини в колісному кріслі та надягнутися на неї, допомагаючи підвестися й іти.
🕹 А от американські інженери розробили контролер зі штучним інтелектом, який допомагає екзоскелету самостійно перемикатися між режимами активності.